Obecní knihovna půjčuje mimo knih i deskové hry

Jak jsme Vás již informovali, funguje v knihovně i nová služba půjčování deskových a karetních her. Stále platí, že čtenáři si mohou hry zapůjčit zdarma domů. Výpůjční doba je 14 dní. Kompletní seznam her je k dispozici tady. Z nejoblíbenějších vybíráme: Osadníci z Katanu, Ubongo, V kostce! - Zvířata, Quarto, Panic Lab a Kuřecí olympiáda. Hraní společenských her nejen děti obohacuje v mnoha ohledech. Je zábavné, každý si může vybrat hru úměrně věku a podle svých zálib. Prostřednictvím hraní her si děti osvojí i nutnost dodržovat určitá pravidla, učí se toleranci, rychlému rozhodování a také prohře.

Od nového roku chceme nabídnout v knihovně prostor pro společné hraní deskových her bez nutnosti dlouhého studování pravidel.

Aktuality

 • Nové knihy

  1.3.2016

  V minulém roce pořídila naše knihovna čtenářům několik pěkných knih. Čtenáři, mající rádi klasické detektivky, mohou sáhnout po některé z knih od Agathy Christie: např. Vraždy podle abecedy, Poslední případy slečny Marplové nebo Tajemství Chimneys.

  Tomu, kdo má rád napětí a moderní detektivky, určitě doporučíme Hedvábníka od R. Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové), severskou detektivku Dívku v pavoučí síti od Lagencrantze (napsanou jako pokračování trilogie Larssonova Milénia) nebo oblíbené knihy od Jo Nesba: Pentagram či Sněhulák.

  Všem od mládeže pro dospělé můžeme doporučit, velmi čtivě a vtipně napsanou, knihu Marťan od Andyho Weira,kterou mnozí znají z filmové podoby.

  Doplnily jsme náš fond i o některá klasická díla z pera českých i světových autorů: Máj od K. H. Máchy, Kytici od K.J.Erbena, Čapkovy hry: Loupežník, RUR, Bílá nemoc, také knihu Staré pověsti české od A. Jiráska, Vieweghova Báječná léta pod psa, Obsluhoval jsem anglického krále od B. Hrabala, Spalovače mrtvol od L. Fukse nebo Poláčkovu knihu Bylo nás pět.

  Do fondu jsme také přidaly i několik knih pro děti a pěkných společenských románů, např. od Ch. Linkové. Zajímavé jsou také dva díly humoristického románu E.Bočka Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.

 • Tvoření v roce 2015

  7.1.2015

  Další tvoření se konají vždy první úterý v měsíci, tj. 3. února, 3. března, 7. dubna, 5. května, 2. června.

  Fotografie z tvoření jsou zde.

 • « Novější | Starší »