Obecní knihovna půjčuje mimo knih i deskové hry

Jak jsme Vás již informovali, funguje v knihovně i nová služba půjčování deskových a karetních her. Stále platí, že čtenáři si mohou hry zapůjčit zdarma domů. Výpůjční doba je 14 dní. Kompletní seznam her je k dispozici tady. Z nejoblíbenějších vybíráme: Osadníci z Katanu, Ubongo, V kostce! - Zvířata, Quarto, Panic Lab a Kuřecí olympiáda. Hraní společenských her nejen děti obohacuje v mnoha ohledech. Je zábavné, každý si může vybrat hru úměrně věku a podle svých zálib. Prostřednictvím hraní her si děti osvojí i nutnost dodržovat určitá pravidla, učí se toleranci, rychlému rozhodování a také prohře.

Od nového roku chceme nabídnout v knihovně prostor pro společné hraní deskových her bez nutnosti dlouhého studování pravidel.

Aktuality

 • Tvoření v roce 2015

  7.1.2015

  Další tvoření se konají vždy první úterý v měsíci, tj. 3. února, 3. března, 7. dubna, 5. května, 2. června.

  Fotografie z tvoření jsou zde.

 • Celoroční soutěž LOVCI PEREL

  1.9.2014

  Připravili jsme pro děti novou celoroční „Lovci perel“, podle projektu Knihovny města Hradce Králové.

  Děti v průběhu školního roku čtou knížky označené samolepkou „perlorodka“. K takto označené knize dostanou hrací kartu. Po zodpovězení otázek na této kartě dostanou perlu, kterou si navlečou na svoji šňůrku perel zavěšenou v knihovně. Za zodpovězení nepovinných otázek na hracích kartách, dostávají odměnu v knihovnické měně „Morionech“.

  Nejlepší sběrači perel získají na konci školního roku odměnu a zároveň všechny děti budou moci utratit své „Moriony“ v knihovnickém obchůdku.

 • « Novější | Starší »