QUORIDOR

Počet hráčů: 2 - 4 hráčů 
Věk: od 8 let
Doba hraní: krátká hra - do 20 minut 
Kategorie: Dřevěná strategická hra. 

Hráči se snaží projít na opačnou stranu plánu. Dřevěná abstraktní hra, ve které může zabloudit úplně každý! Úkolem hráčů je dostat se jako první na druhou stranu hrací desky. Soupeřům stěžují postup vhodně umisťovanými zátarasy. Ale pozor, nevhodně položený zátaras může zpomalit i můj vlastní postup.

V kostce: Svět!

Počet hráčů: 1 - 8 hráčů 
Věk: od 8 let
Doba hraní: krátká hra - do 20 minut 
Kategorie: Vzdělávací hra. 

Desetiminutová hra na procvičení paměti a států světa aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Svět V kostce! Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet jednotlivých států světa. Jak na to? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ní 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme kartu Váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku.

Např.: Ve kterém roce byl vynalezen rentgen? nebo Jaké národnosti byl vynálezce Braillova písma? či Jak vypadal objevený penicilín? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše!

Hra je ve tvaru krychle a obsahuje 71 karet s obrázky vynálezů a vždy s 8 otázkami.

CORTEX GEO

Počet hráčů: 2 - 6 hráčů 
Věk: od 8 let
Doba hraní: krátká hra - do 30 minut 
Kategorie: Postřehová hra. 

Cortex Geo je rychlá postřehová hra, která je unikátní tím, že v ní budete čelit osmi různým typům úkolů. Procvičíte si přitom logické myšlení, paměť, postřeh, ale také schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopnost řešit úkoly pod časovým tlakem. Cortex Geo je tematicky laděna zeměpisně, výběrem úkolů a obrázků.

V kostce: Vynálezy!

Počet hráčů: 1 - 8 hráčů 
Věk: od 8 let
Doba hraní: krátká hra - do 20 minut 
Kategorie: Vzdělávací hra. 

Desetiminutová hra na procvičení paměti a států světa aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Svět V kostce! Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet jednotlivých států světa. Jak na to? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ní 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme kartu Váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku.

Například: Kolik barev má francouzská vlajka? nebo Sousedí Německo s Itálií? či Jak se nazývá pták na obrázku karty Nový Zéland? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše!

Hra je ve tvaru krychle a obsahuje 71 karet s obrázky zemí a vždy s 8 otázkami.

BANG!

Počet hráčů: 4 - 7 hráči 
Věk: od 10 let
Doba hraní: středně trvající hra - 30 - 70 minut 
Kategorie: Karetní hra. 

Velmi oblíbená karetní hra, ve které hráči berou na sebe různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.

Hráči mohou hrát za kteroukoliv ze slavných postav, například: Black Jack, Calamity Janet, Kit Carlson, Jesse Jones, Bart Cassidy aj.

Cíl hry se liší u každého z hráčů, jelikož záleží na jeho vylosované postavě, která má splnit daný úkol.

Šerif (Sceriffo) má za úkol zabít všechny zločince a odpadlíka.
Banditi (Fuorilegge) se snaží zabít šerifa dříve než on je.
Pomocníci (Vice) pomáhají šerifovi a vyhrají jen tehdy, když vyhraje i šerif.
Odpadlík (Rinnegato) se chce stát novým šerifem, a proto se snaží zabít šerifa a zůstat ve hře poslední.

Fantom staré Prahy

Počet hráčů: 2 - 5 hráči 
Věk:  od 8 let
Doba hraní: středně trvající hra - 30 - 70 minut 
Kategorie:  Klasická stolní hra. 

Po stopě tajemného zločince se vydává pět policistů. Po Praze, kde se hra odehrává, se mohou pohybovat několika dopravními prostředky. Kde se však skrývá fantom? Informátoři podávají informace o tom jakými prostředky se pohybuje a snad ho i dvakrát za hru zahlédnou. Podaří se policistům dopadnout fantoma?
(Hra je českou napodobeninou originální hry Scotland Yard).

Osadníci z Katanu

Počet hráčů: 3 - 4 hráči 
Věk:  od 10 let
Doba hraní: dlouho trvající hra - 60 - 120 minut 
Kategorie:  Rodinná hra. Strategická hra. Hra roku 1995.

Přeneste se v čase do doby objevných cest. Vaše lodě po dlouhé, úmorné cestě plné strádání dorazily k pobřeží neznámého ostrova. Prý se mu říká Katan! Ale vy nejste jediný, kdo ostrov objevil. I další neohrožení námořníci se vylodili na pobřeží Katanu. Muži a ženy z vaší výpravy zakládají první dvě osady. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně stavíte silnice, budujete vesnice, ze kterých později vyrostou města.

Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin máte dostatek, jiné chybí. Rudu za vlnu, cihly za dřevo – obchoduje se podle aktuálních potřeb na právě zamýšlenou stavbu. Je třeba jednat promyšleně! Zakládejte vesnice na strategických místech, obchodujte výhodně, pak budete mít šanci na úspěch. Ale ani vaši spoluhráči nejsou padlí na hlavu. Vytyčte si cíl: Staňte se pánem Katanu!

Osadníci z Katanu znamenali přelom v novodobé historii stolních her. Nejen, že jsou hrou chytrou i vtipnou zároveň. Díky variabilnímu hernímu plánu se hra vyvíjí pokaždé výrazně jinak a léta vás neomrzí.

Kuřecí olympiáda

Počet hráčů:  2 až 4
Doporučený věk:  pro menší děti
Doba hraní:  krátká - do 20 min.
Kategorie: Dětská hra. Pokud máte děti ve školce, tak by neměla uniknout vaší pozornosti.

Dětská hra trénující paměť. Hráči se snaží okrást ostatní o pírka, aby vyhráli. Otáčíte kartičky zakryté uprostřed plánu a pokud otočíte obrázek odpovídající obrázku před vaším kuřátkem, postoupíte o políčko vpřed. Pokud chytíte jiné kuřátko, ukradnete mu pírko. Kdo jako první získá všechna pírka na ocásek vyhrává.

Ubongo - nová verze

Ubongo-nova-verze_2

Počet hráčů: 2 - 4 hráči 
Doporučený věk: od 10 let 
Doba hraní:  Středně trvající hra - 30 - 70 min.
Kategorie:  rodinná hra, logická hra

Ubongo je určené všem, kteří neradi tráví čas studiem dlouhých pravidel. Jde o rodinou hru s vyváženým poměrem rychlosti a strategie, hru ve svižném tempu a napětí. Stanete se objeviteli a přenesete se do světa šamanů, džungle a tajemných pokladů. Rychlé vyřešení záhadných hlavolamů vede k nalezení cesty k ukrytým diamantům.

Ubongo je hra pro všechny nadšence skládaček a hlavolamů. Hra má velmi pěkné grafické ztvárnění a její princip je velmi jednoduchý. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.

Panic lab

Počet hráčů:  2 - 10 hráčů
Doporučený věk:  od 8 let
Doba hraní:  krátká hra - do 20 minut
Kategorie:  postřehová hra, rodinná hra

Postřehová hra, ve které hráči mají nalézt měňavku, která utekla z laboratoře. Kostky určí její podobu, kterým směrem utekla a ze které laboratoře. Boduje hráč, který ji určí nejrychleji. Pozor si ale musí dát na mutační komory, kterými měňavka může projít. V nich dokáže změnit tvar, barvu i vzor.

4 dobrodužné hry

Počet hráčů: 2 - 4 hráči 
Věk: od 4 let 
Doba hraní:  krátká - středně dlouhá
Kategorie:  rodinná hra, dětská vzdělávací

4 ilustrované herní plány doplněné hledačkami pro zábavu, hravé učení matematiky a písmenek pro děti od 4 let

Ztracená Atlantida, je hra pro zábavné učení matematiky. Cestou do cíle musíte pro získání vědomostních krystalů spočítat několik příkladů, přičemž vám pomůžou sčítací perly nebo malá násobilka schovaná na kamenech v hlubinách moře. Hru můžou hrát i mrňata, ty nemusí násobit, stačí když sečtou nebo jen číslo rozpoznají. Pro zvýšení počtářské motivace dáváme do chrámů lentilky nebo rozinky. Cestou se sbírají perly, což vždy vzbuzuje velké nadšení. Ty slouží malým dětem pro názorné sčítání a odčítání. A co teprv souboje, tady začíná to pravé napětí plné zvratů a štěstí. Na soubojových políčkách musíme překonat hodem číselnou sílu mořského tvora a postoupit o rozdíl hodnot. Ani o tom nevíte a už odčítáte do šesti. Prokličkovat mezi chapadly Krakena vyžaduje pořádnou dávku odvahy při kterém si hezky započítáte.

Písmenková pyramida. je hra na principu slovního fotbalu. Skáčeš po písmenkách v patře pyramidy a do dalšího patra se dostaneš, jen když se chytrým slovem dostaneš na schody. Opravdová hra pro koumáky, zcela originální! V herním plánu jsou hledačky jihoamerických zvířat.

No a aby se natrénovala slova na daná písmenka, tak je tu hra Chytré kočky kde si si potrápíte hlavu vymýšlením slov na daná písmena. Vyjmenuješ vždy tolik, o kolik postoupíš po hodu kostkou.

Putování s dinosaury je taková oddechovka, zkratky, vracečky… Sbíráš vejce s dinosauřích hnízd při cestě ke stroji času. Skok přes propast je největší záludností, záleží na správném odrazu… Při tom si procvič názvy základních geometrických tvarů. Dej bacha, ať nešlápneš do dinosauřích bobků! Do hry jsou vpasovaná barevná políčka vztahující k majitelům dané barevné figurky. U těch se dají nastavit vaše vlastní pravidla, která do hry můžou vnést souboje mezi hráči…záleží co vaše děti unesou:)

4 veselé hry

Počet hráčů: 2 - 4 hráči
Věk: od 3,5 let 
Doba hraní: krátká hra
Kategorie: zábavné dětské hry pro nejmenší děti

Soubor čtyř zábavných a rychlých her pro malé děti.

Hry jsou jedno-figurkové na principu staroindické hry Lila nebo staročeské Kočičky. Jsou tu přenášecí políčka dopředu a dozadu vždy s nějakou pointou.

U pirátské hry je povinnost zastavovat se na ostrovech při cestě za pokladem a souboje s piráty jsou zábavným zpestřením hry. 

Čarodějnická hra je podobná a přesto jiná, můžete skončit ve smradlavém jezírku, smrkat žížaly, chrochtat jako prase, prdnout si a poskočit vpřed, proletět se na drakovi. Zrušit kouzlo můžete pouze po snědení očí kytky kouzlivky, při kterém se musíte náležitě zašklebit. 

Při hře chytrá opice hodíš kostkou a skočíš na políčko s danou kategorií, pak vyjmenuješ tolik věcí kolik si hodil. Jak jednoduché a děti to baví… zvláště holčičky. Do kategorií jsem vpašované i vyzvědačské otázky typu: co rád děláš, co rád jíš, tvoje přání…

Všechny hry jdou hrát i pozpátku, což přináší opravdu zábavný rozměr. Pravidla pro cestu zpět si vymýšlejte sami. My u pirátů třeba honíme toho, kdo získal poklad a snažíme se v souboji jeho poklad získat.

V kostce: Zvířata!

Počet hráčů: 1 - 8 hráčů 
Věk: od 8 let 
Doba hraní:  krátká hra - do 20 minut
Kategorie:  Vzdělávací hra.

Desetiminutová hra na procvičení paměti a znalostech o zvířatech aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Svět V kostce!

QUARTO

Počet hráčů: pro 2 hráče
Věk: od 8 let 
Doba hraní: krátká hra - do 20 minut 
Kategorie:  Strategická hra.

Hráči mají k dispozici hrací plán o velikosti 4 x 4 a 16 kamenů, z nichž každý má čtyři své charakteristiky – výšku, tvar, barvu a dutost. Hráči po jednom kameni umísťují na hrací plán. Cílem je vytvořit z kamenů, které mají stejnou charakteristiku, řadu čtyř kamenů

Dřevěné domino

Domino Gormiti

Černý Petr - Večerníček

Černý Petr - Gormiti